üzleti nyelvtanfolyam

BLOG: 10 hasznos kifejezés az üzleti angol területéről

Következő cikkünkben az üzleti angol témakörébe tartozó kifejezésekből szemezgettünk.

ahead of the curve

“The key to his continuous success is that he stays ahead of the curve.”

A konkurencia vagy az általános trendek előtt járni valamiben. Lehet szó például a gazdasági helyzet vagy társadalmi helyzet értelmezéséről, technológiai vívmányokról.

at the eleventh hour

“Funding came through at the eleventh hour.”

A határidő vagy esemény bekövetkezése előtti utolsó pillanatban.

ASAP

“I need that report ASAP!”

Az “as soon as possible” kifejezésből származó mozaikszó, jelentése “amilyen gyorsan csak lehet”. Ideges típusú főnökök és dolgozók körében rendkívül népszerű frázis.

by the book

“This deal must be done by the book.”

A szabályoknak, törvényeknek megfelelően.

(to) call it a day

“Everything’s finished, let’s call it a day!”

A kifejezés a munkanap lezárására vonatkozik.

(to) carve out a niche

“I carved out a niche by specializing myself in restoring old data storage hardware before joining this company.”

Kialakítani egy stabil alapot, megbízható hátteret és jó hírnevet valamiben.

diamond in the rough

“It turned out that the boss found a real diamond in the rough by giving this guy a chance to prove himself at the company.”

A kifejezés magyar jelentése “csiszolatlan gyémánt”: kimagasló értéket találni egy váratlan helyzetben, szokatlan környezetben.

down time

“The down time of this service is unacceptable.”

A down time az az időszak, amikor egy szolgáltatás, eszköz, számítógép nem hozzáférhető.

(someone) got the ball rolling

“The appointed team manager really got the ball rolling with his speech.”

Elindítani, mozgásba hozni egy folyamatot, projektet.

(to) give greenlight

“The project has already been given greenlight days ago.”

Zöld utat adni valaminek.

Üzleti angol?

A szakmai és az üzleti nyelv egy idegennyelv specifikus része. Saját tematikus szókincsük van, a kifejezésmódok sokszor teljesen eltérnek a hétköznapi stílustól, ráadásul nyelvtan szempontjából is sok eltérést figyelhetünk meg. A hétköznapi életre felkészítő általános képzésekkel szemben mi szakmai és üzleti nyelvtanfolyamokat biztosítunk, amelyek segítségével könnyen legyőzheti a mindennapok munkahelyi kihívásait.